Menu Zamknij

Portfel damski i męski – jaka jest różnica?

Dobry portfel powinien zabezpieczać pieniądze, dokumenty i wszystko co składa się na jego zawartość. Dla wielu z nas równie ważny jest jego wygląd i elegancki charakter. Portfel będzie idealnym pomysłem na prezent. Czym jednak różni się portfel damski od męskiego?

Portfel damski

Modele damskie charakteryzują się stosunkowo sporymi wymiarami. Mają prostokątny kształt. Większość kobiet nosi swoje portfele w torebkach co powoduje, że mogą być one bardziej wydłużone i obszerne. Charakteryzuje je również zdecydowanie szerszy wybór kolorystyczny. Kobiety zdecydowanie częściej korzystają z kart lub bonów podarunkowych, przechowują wizytówki przez co potrzebują większej ilości przegródek w swoich portfelach.

Portfel męski

Modele męskie zazwyczaj mają kształt zbliżony do kwadratu. Mężczyźni często noszą swoje portfele w kieszeni spodni czy kurtki przez co charakteryzują się one mniejszymi wymiarami. W kolorystyce króluje czerń. Mimo swojego minimalistycznego wyglądu, mieszczą wszystkie najważniejsze dokumenty i to, czego będziemy potrzebować.

Eleganckie portfele dopasowanie do Ciebie znajdziesz tutaj